четвер, 29 листопада 2012 р.

ЧИН БЛАГОСЛОВЕННЯ НОВОГО КИВОТУ


ЧИН БЛАГОСЛОВЕННЯ НОВОГО КИВОТУ, АБО Ж ВМІСТИЛИЩА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ БОЖЕСТВЕННИХ ХРИСТОВИХ ТАЇНСТВ (у храмі)

Якщо цей чин відбувається окремо, єрей, маючи на це дозвіл від свого єпископа, одягнений у єпитрахиль і фелон, вийшовши через царські двері, стає перед столом, на якому стоїть новий кивот, і, покадивши його, починає за звичаєм:
Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Єрей: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Лик: Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас. (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імени Твого ради.
Господи, помилуй. (3)
Слава, і нині:
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Єрей: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Пcалом 98
Гоcподь оцаривcя, нехай тремтять народи;* Він, що cидить на херувимах – нехай захитаєтьcя земля;
Гоcподь на Cіоні великий* і виcокий над уcіма народами; нехай проcлавлять ім’я Твоє велике,* бо воно cтрашне і cвятеє. І чеcть царя любить правду,* Ти утвердив правоту, уcтановив cуд і правду в Якова. Возноcіте Гоcпода, Бога нашого,* і поклоняйтеcя підніжжю ніг Його, бо Він cвятий!
Мойcей і Арон cеред cвящеників Його* і Cамуїл cеред тих, що призивають ім’я Його; призивали вони Гоcпода і Він виcлухав їх. У cтовпі хмарному Він говорив до них,* вони додержували заповітів Його і наказів, які Він дав їм.
Гоcподи, Боже наш, Ти виcлухав їх!* Боже, Ти милоcтивий був для них і відплачував за вcі діла їх. Возноcіте Гоcпода, Бога нашого,* і поклоняйтеcя на горі cвятій Його, бо cвятий Гоcподь, Бог наш!
Слава, і нині:
Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже. (3)
Диякон: Господу помолімся.
Лик: Господи, помилуй.
Єрей проказує оцю молитву:
Господи Боже наш, що за престол маєш небо, а за підніжок – землю; усе творіння не може вмістити Тебе, ні ум ангельський, ані людський не може осягнути і належно висловити величність слави Твоєї. Ти, однак, з милосердної милости і чоловіколюб’я свого в утробі дівичій невимовно вміститися зволив і людиною став; будучи Богом істинним, щоб людину придбати, Ти під видом хліба і вина Тіло і Кров свою дав вірним на поживу. Як Бог, хоч всюдисущий і все наповняєш, але як Богочоловік на небі праворуч Отця і на землі у пресвятих таїнствах Тіла і Крови Ти істинно перебувати бажаєш. Тому нині смиренно молю Тебе: споглянь милостиво на молитву нашу і на вмістилище це, що на славу Твою споруджене, і зішли на нього своє небесне благословення: благослови, очисти і освяти його, щоб воно було достойним місцем, новим гробом і оселею для святих і животворящих таїнств пресвятого Тіла і чесної Крови Твоєї. Бо Ти єси освячення наше, і Тобі славу возсилаємо, з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Мир всім.
Лик: І духові твоєму.
Голови ваші Господеві приклоніть.
Лик: Тобі, Господи.
Єрей, схиливши голову, мовить тихо оцю молитву:
Господи Боже наш, що з милости і чоловіколюб’я обіцяв перебувати з нами невідлучно до кінця віку, прихили вухо своє і вислухай мене, і пошли благодать пресвятого Твого Духа, і через окроплення цієї свяченої води благослови і освяти вмістилище це, приготоване для зберігання божественних таїнств Тіла і Крови. Бо Ти благословляєш і освячуєш усе, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Благословляється і освячується кивот цей благодаттю Пресвятого Духа, окропленням води цієї освяченої в ім’я Отця , і Сина , і Святого Духа . Амінь.
Єрей чинить відпуст дня, а після відпусту, бере освячений кивот і відносить його на святу трапезу, і вкладає у нього Чесні Дари.

Немає коментарів:

Дописати коментар