вівторок, 27 листопада 2012 р.

МОЛИТВА ДЛЯ ЗНАМЕНУВАННЯ ДИТЯТИ


МОЛИТВА ДЛЯ ЗНАМЕНУВАННЯ ДИТЯТИ, ЩО ПРИЙМАЄ ІМ’Я
у восьмий день після народження
Нехай буде відомо, що на восьмий день після народження повитуха приносить дитя до церкви і стає перед дверима храму.
Ієрей: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Ієрей: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Лик: Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас. (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нинi i повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імени Твого ради.
Господи, помилуй. (3)
Слава, і нині:
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Ієрей: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Опісля тропар дня або святого храму.
Ієрей знаменує чоло, уста, груди дитяти і мовить молитву:
Господу помолімся.
Лик: Господи, помилуй.

Ієрей: Господи Боже наш, Тобі молимося і Тебе просимо: нехай знаменується світло лиця Твого на цім рабі Твоїм (або на цій рабі Твоїй) ім’ярек, і нехай знаменується хрест єдинородного Сина Твого в серці і в помислах його (або її), щоб уникав (або уникала) він (або вона) суєти світу, всякого лукавого підступу ворожого, а йшов (або йшла) за веліннями Твоїми. І дай, Господи, щоб невідречно перебувало ім’я Твоє святе на ньому (або на ній), що приєднується у відповідний час до святої Твоєї Церкви і звершується святими тайнами Христа Твого, щоб, проживши за заповідями Твоїми і зберігши печать ненарушиму, одержав (або одержала) блаженство вибраних у царстві Твоїм, благодаттю і чоловіколюбієм єдинородного Сина Твого, що з Ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Лик: Амінь.
Опісля ієрей, узявши на руки дитя, стає перед дверима храму або перед іконою пресвятої Богородиці і робить образ хреста, кажучи:
Радуйся, благодатна Богородице Діво, бо з Тебе засяло сонце правди, Христос Бог наш, що просвічує тих, що в темряві; веселися і ти, старче праведний, ти прийняв в обійми визволителя душ наших, що дарує нам воскресення.
Ієрей чинить відпуст:
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері і всіх святих, помилує і спасе нас як благий і чоловіколюбець.

Немає коментарів:

Дописати коментар